7 Mart 2011 Pazartesi

Tatil mi? Rahat bıraksalarda yapsak ya!!

Hayır anlamıyorum neden benim tatilimi mahvetmek için birbirleriyle yarışıyorlar bütün yakınlarım?
Zaten sınava şurda 20 gün kalmış stres içerisindeyim, yetmezmiş gibi annemler 3 günlük tatil yapıyorlar tek başlarına. Bütün ev bana kalıyor, bütün sorumluluklar bana.. Hatta 17 yaşında iki çocuğu da başıma bırakıyorlar. İrikıyım kardeşim ve kuzenimle 2 gün uğraşmak zorunda olmak ne kadar vahim birşey anlatmam. Yaşamak gerek. Birbirinden haylaz, birbirinden sorumsuz, birbirinden dağınık 2 çocuk!
Yemekleri, bulaşıkları, ütüleri, çamaşırları.... Bitmek bilmeyen istekleri insanı deli etmeye yetiyor. hadi bunlar yetmezmiş gibi pazartesi sendromlarını çekmek de bana kaldı. Sabahın köründe kalk kahvaltılarını hazırla. Ama kimin umrunda! Hey babam hey! 15 dakika dil döktüm kardeşimi okula göndemek için gitmedi! Bir de kuzenim var tabi.. Onun için kahvalı hazırlıyım tek lokma yemeden çıksın evden!
Tamam onlarla uğraştım bitti diyelim. Biraz uyku girsin gözüme dedim, yatmaz olaydım! 3 kere kapı çaldı 2 kere telefon. Yatırmadılar beni!
Yok yoook ev hanımı olmak kadar zor birşey yok ben bunu anladım. Var gücümle sınava hazırlanmaya devam edeceğim. Yoksa ben katlanamam bu kadarına !!!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder