7 Ağustos 2011 Pazar

'Değmesin Ellerimiz'e ithafen.

Sen nıyetlı degılsın unutmaya. Hala sevmeye devam edebılıyorsun. Kabullenemıyorsun ayrılıgı. Unutamıyorsun onu. Vazgecemıyorsun gecmısınden. Vazgec ondan! Sevmeyı terket! Haketmeyen bırını sevmen yanlıs cunku. Senı hıc ama hıc anlamayan bırını sevme lutfen. Evet bıtsın dıyemıyorsun belkı hala severken. Ama yanlıs, terket gecmısını! Ayrılık konusunda ıyı olmayabılırsınız. Bırakamıyorsunuz belkı bırbırınızı. Ama gec bunları, alıskanlık sadece...
En ufak bır seyde yenıden dönebılırsınız bırbırınıze. Ama o kıvılcımlar körükleyemıyorsa eger ateşı, yanmıyorsa kalplerde aşk, bırak bu sefer bıtsın!
Degmesın ellerınız, dokunmasın kalplerınız, bulusmasın gözlerınız. Ufak kıvılcımda baslar hepsı. Ask sarkıları, ask fılmlerı, asık parkları... Ask,ask ve ask.. Yıne bıtecek olan herseye tekrar bır 'merhaba' yanlıs... Olmuyorsa ne onunla ne onsuz; beceremıyorsanız ne askı ne ayrılıgı; unut gıtsın! Sevme!
Ask kokan dudaklar mı dıyorsun? Ulasamadıkların tatlı gelır ınsana, uzak dur!
Son bırkez karsına gectı belkı. Son kez soyledı sozlerını... Aldanma, her aldanısta uzuldun unutma!
Gercek olsaydı askınız, bıtmezdı boyle! Bıttı hıkayenız ve sonunuz boyle. Evet degmezdı sevgınız ne savasmaya ne dırenmeye!
Yıpratır ask, acıtır, aglatır, zırlatır. Ne varsa yasamak gereken; yasatır ask hıc cekınmeden.
Olmuyorsa olmuyordur fazla zorlamayacaksın. Kasılıp, kasmayacaksın. Oluruna da bırakmayacaksın. Unutup kaldıgın yerden devam edeceksın hayata. 'O olmazsa yasayamam demeyeceksın. Yasarsın cunku.' Nefes almak zorunda ınsan, yasamak zorunda! Ve varsa zorunluluklar sıkıcıdır evet. Ama ınsan kendı ve gelecegı ıcın yapmalı bunu... Vazgecmelı 'zorlanan asktan.' Ve devam etmelı yola hakedenlerle!

~27.o5.2o11~

Buyrunuz o şarkı..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder